Business Link – od czego się zaczęło?

Business Link jest aktualnie największą siecią coworkingu oraz komercyjnych lokali na wynajem w Polsce. Swój sukces zawdzięcza wieloletniej i skutecznej polityce, której celem było stworzenie przestrzeni do pracy, która spełni wszystkie potrzeby wymagających Klientów.

Business Link jest siecią coworków, która powstała z inicjatywy Dariusza Żuka w 2012 roku. Jest on również założycielem Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. Przez osiem lat rozwijał produkt z własnym kapitałem, aby finalnie stworzyć największą siecią biur coworkingowych w Polsce. W międzyczasie pozyskiwał inwestorów, a jednym z nich była szwedzka firma Skanska, która aktualnie przejęła udziały Business Linka.

Szwedzka firma Skanska przejmuje Bussiness Link

Na początku 2019 roku media podały informację, że Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości sprzedały ponad 60% udziałów Bussines Link szwedzkiej spółce Skanska. Dotychczas była ona właścicielem niespełna 40%. Efektem tych działań było całkowite przejęcie BL przez skandynawską firmę.

W momencie przejęcia, Business Link zarządzał m. in. lokalizacjami w całej Polsce:

  • Biurowiec Astoria w Warszawie,
  • Biurowiec Maraton w Poznaniu;
  • High5ive w Krakowie;
  • Green2Day we Wrocławiu;
  • Ponadto również w biurowcu Visionary w Pradze.

Warto dodać, że przez niemal dekadę, firma zbudowała pozycję lidera na rynku biur na wynajem w kraju. W momencie przejęcia marki, cała dostępna przestrzeń biurowa była zapełniona, a dodatkowo tworzyły się listy kolejkowe.

Udowadnia to, że rynek przestrzeni coworkingowej w Polsce, jak i całej Europie jest potrzebny i chętnie wykorzystywany. Przejęcie Bussines Link przez firmę Skanska było naturalną kontynuacją działań podejmowanych przez firmę w ciągu ostatnich dwóch lat.

Bussines Link – przestrzenie biurowe dla najbardziej wymagających

Bussines Link przez niemal dziesięć lat swojej działalności oferowało przestrzenie coworkingowe dla przedsiębiorców z całego kraju. Jak podkreślał na każdym kroku Dariusz Żuk, prezes Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości, działalność tego typu miała być dedykowana zarówno dla kilkuosobowych działalności i start-upów, jak i dużych firm i korporacji, które potrzebowały serwisowanych przestrzeni biurowych na wynajem dla pracowników. Błyskawiczny sukces marki, a także dalszy rozwój rynku nieruchomości biurowych w całym kraju, udowodnił, że inicjatywy tego typu są chętnie przyjmowane przez naszych rodaków.

Bussines Link realizuje w swoich biurach nowoczesne założenia designu. We współpracy z czołowymi projektantami z całego kraju, powstają realizacje, które mają za zadanie pobudzić do pracy i dać poczucie luksusu. W realizacjach takich jak Astoria, realizowana jest wizja oparta na ekskluzywnych hotelowych lobby z nutą artyzmu, które łączą się z nowoczesną technologią ułatwiającą pracę.

W każdej lokalizacji możemy korzystać nie tylko z przestrzeni biurowych, ale także licznych rozwiązań mających sprawić, że czas spędzany w pracy jest przyjemny. Do dyspozycji Klientów są również strefy relaksu i nowoczesne kuchnie, które pozwalają oderwać się od obowiązków. W biurach do wynajęcia na Śródmieściu takich jak warszawska Astoria, Klienci mają również możliwość personalizacji swojego wnętrza.

Bussines Link – wyjście poza schemat

Głównym założeniem zarządu BussinesLink było stworzenie przestrzeni do pracy, która odstaje od dotychczasowych przestrzeni coworkingowych, charakteryzujących się surowymi wnętrzami. BL w swoich biurach stwarza przytulny klimat, w którym króluje zabawa formą wystroju wnętrza, które finalnie ma za zadanie pobudzać do pracy. Ekskluzywne realizacje pozwalają stworzyć komfortową atmosferę i wspomóc pracę.

Z usług Bussiness Link do tej pory skorzystało ponad 2,5 tysiąca najemców w aż 16 lokalizacjach. Przez osiem lat działania firmy przez jej biura przeszło kilkanaście tysięcy osób, które zdecydowały się na skorzystanie z jej usług.

Źródła:
– https://marketingibiznes.pl/start-up-zone/dariusz-zuk/
– https://fintek.pl/akademickie-inkubatory-przedsiebiorczosci-dariusz-zuk-business-link/
– https://www.propertydesign.pl/design/185/coworking_w_wydaniu_premium_oto_wnetrze_business_link_ast- oria_w_warszawie,15319.html
– https://businesswomanlife.pl/business-link-miedzy-praca-a-pasja/


Sprawdź aktualne oferty najmu biur w Warszawie oraz skontaktuj się z naszą agencją nieruchomości komercyjnych:

Tel. +48 22 164 78 28
E-mail: kontakt@vertigoproperty.pl