Czym jest Day Office?

Day Office to naturalna konsekwencja trybu pracy, jakiego doświadczyliśmy w dobie pandemii COVID-19. Najemcy zadawali sobie pytanie: jak koronawirus wpłynął na branże nieruchomości komercyjnych? Wiele osób opuściło wówczas biura i udało się do swoich domów, by świadczyć pracę w trybie zdalnym. Jedni czuli się na home office jak ryba w wodzie, drudzy z kolei utyskiwali na monotonię oraz trudności w zachowaniu work-life balance. Day Office to trend adresowany do obu tych grup. 

Day Office to połączenie pracy zdalnej z pracą w biurze. Dedykowane jest przede wszystkim tym pracownikom, którzy chcieliby pracować hybrydowo tzn. trochę z własnego mieszkania, a trochę z biura. Ten trend ma szansę sprawdzić się po całkowitym ustaniu pandemii, kiedy to część pracowników prawdopodobnie pozostanie na home office.

Biuro na godziny – jak to działa

Day Office wciela ideę biura na godziny. Pracownicy, którzy na co dzień pracują ze swoich domów, mogą także korzystać z profesjonalnego i w pełni wyposażonego biura. Mogą zarezerwować lokal zarówno na kilka godzin, jak również na kilka dni. Wybór czasu wynajmu zależy od ich indywidualnego zapotrzebowania. 

Pracownik może zarezerwować biuro nie tylko wtedy, kiedy zwyczajnie ma dosyć pracy w domu. Jeśli tylko specyfika jego zawodowej aktywności wymaga spotkania się od czasu do czasu z klientami czy urządzenia wideokonferencji w zacisznym miejscu, biuro do wynajęcia na godziny w Warszawie wydaje się do tego idealne. Day Office posiadają także własne sale konferencyjne, w których można zorganizować zebranie z innymi współpracownikami. 

Day Office możemy wynająć praktycznie od zaraz. Idea biur na godziny opiera się na tym, że pracownik, który zamawia przestrzeń biurową, otrzymuje do niej dostęp w możliwie krótkim czasie. Biuro jest wykończone pod klucz. Można do niego wejść i… pracować! Mało tego! Tego typu biuro posiada także wszelki niezbędny sprzęt. Nie musimy więc troszczyć się o dostęp do drukarek, kserokopiarek i innych niezbędnych narzędzi.

Trochę w biurze, trochę zdalnie – hybrydowy model pracy

Nie każdy stworzony jest do pracy w swoich czterech ścianach. Pandemia odcisnęła jednak trwałe piętno na sposobie działania przedsiębiorstw, toteż popularność pracy zdalnej w najbliższych latach raczej nie osłabnie. Tym bardziej, że wiele firm przekonało się, jak duże oszczędności płyną z tego sposobu świadczenia pracy. 

Day Office to ukłon zarówno w stronę tych, którzy cenią sobie home office, jak i dla tych, którzy narzekają na obniżoną wydajność pracy z domu. Ten wschodzący trend daje przede wszystkim sporą elastyczność, którą bardzo cenią sobie pracownicy zatrudnieni w różnego rodzaju firmach. Dostęp do biur coworkingowych może okazać się doskonałym benefitem, jaki pracodawca może zapewnić swoim podwładnym. Ciekawą opcją jest także biuro wirtualne, które zapewnia małym firmom najczęściej prestiżową lokalizację na mapie Warszawy.

Warte podkreślenia są tutaj również relacje między pracownikami, które w czasie lockdownu mogły ulec ochłodzeniu. Dzięki Day Office osoby zatrudnione w firmie mogą się spotykać nie tylko po to, by wzajemnie się inspirować, lecz także zacieśniać międzyludzkie relacje.

Day Office – dla kogo jest ten hybrydowy model?

Day Office to propozycja dla każdego, kto potrzebuje przynajmniej od czasu do czasu popracować gdzieś poza domem. Z elastycznych biur na godziny z powodzeniem mogą korzystać wolni strzelcy, przedstawiciele wolnych zawodów, jak również osoby, które rozkręcają własną działalność czy zaczynają dopiero przygodę z własnym startupem. Day Office nie ogranicza się wyłącznie do wymienionych wyżej grup. Tak naprawdę mogą korzystać z niego wszystkie osoby zatrudnione, które pracują z domu, a które chcą lub potrzebują udać się co jakiś czas do biura, by jeszcze lepiej wykonywać swoje obowiązki.


Szukasz nowego biura? Sprawdź aktualne oferty nowoczesnych biur na wynajem lub skontaktuj się z naszą agencją nieruchomości komercyjnych. Dobierzemy odpowiedni lokal:

tel. +48 22 164 78 28
e-mail: kontakt@vertigoproperty.pl