Cambridge Innovation Center zostało założone w 1999 roku w Cambridge

Od tego czasu buduje na całym świecie kampusy innowacji, infrastrukturę naukową i technologiczną, a także przestrzenie biurowe dedykowane dla przedsiębiorców z całego świata. Głównym założeniem jest stworzenie społeczności opartej na innowacji. Przyjmuje się, że do tej pory jest jednym z głównych centrów innowacji w Stanach Zjednoczonych, zrzeszając wiele międzynarodowych instytucji i przedsiębiorców.

W Warszawie w połowie ubiegłego roku została otwarta największa filia w Europie, a równocześnie inwestycja tego typu, która wygenerowała największy koszt. Powstała nie tylko ostoja biur na wynajem w Warszawie, ale również przestrzeń do prototypowania 3D, strefa pracy dla wielu firm, lokalnych i międzynarodowych, a także miejsce innowacji społecznych dostępne dla wszystkich.

CIC w Warszawie – ośrodek dla społeczności technologicznej

Otwarta w Warszawie filia ma na celu zrzeszenie talentów z zakresu nowoczesnej technologii, ale nie tylko. Przyjmuje się, że jest to jeden z głównych ośrodków stymulujących rozwój innowacyjnych rozwiązań w całym regionie.

Kampus ulokowany jest w warszawskim Varso Place,w skład którego wchodzi najwyższy biurowiec w Unii Europejskiej. Na użytek CIC przeznaczone zostało 14 tysięcy mkw. powierzchni. Poza wynajmem nieruchomości komercyjnych na Woli, CIC otworzyło również przestrzeń do prototypowania 3D, która jest przeznaczona również dla firm korzystających z usług CIC.

CIC Warsaw chce być katalizatorem dla innowacyjnych pomysłów oraz rozwiązań. Jednym z wyróżników CIC na rynku wynajmu nieruchomości jest występowanie nieodpłatnej strefy pracy, czyli District Hall. Służy ona nie tylko do pracy, ale także do nieformalnych spotkań, które mają przyciągnąć freelancerów i inne osoby pragnące wdrożyć w życie swoje innowacyjne pomysły.

Design przestrzeni CIC Warsaw skłaniający do rozwoju

Za sukces CIC odpowiada między innymi stworzenie innowacyjnej przestrzeni do pracy, której zadaniem jest zachęcenie do wspólnej współpracy. Wnętrza są zoptymalizowane pod kątem wymiany wspólnych pomysłów i idei, co przekłada się na rozwój przedsiębiorstw. Zostały one zaprojektowane z wykorzystaniem amerykańskich standardów, a także dbałości o najmniejsze detale. Mimo obecności w planie mniejszych przestrzeni i niewielkich pokoi, całość wykorzystuje design jako katalizator przekazu treści oraz informacji o firmie.

Głównym założeniem całej inwestycji w Warszawie było stworzenie przestrzeni dla pracowników, która skłania do interakcji międzyludzkich. Nie znajdziemy tam zamkniętych pokoi, natomiast z łatwością nawiążemy kontakt z wieloma pomysłowymi ludźmi z różnych branż.

Warto dodać, że design został dopasowany tak, aby płynnie współgrał z założeniami poszczególnych części biurowca. Przestrzeń przeznaczona do pracy kreatywnej została zainspirowana mind games. Cała paleta barw, wzorów i kolorów zestawionych w zbalansowany sposób ma oddziaływać na kreatywność osób przebywających w pomieszczeniach. W obszarach, które są przeznaczone stricte do pracy, został zachowany balans i harmonia barw, aby nic nie rozpraszało pracowników. Żywy i innowacyjny design jest za to obecny w przestrzeni wspólnej. Znajdziemy tam nawet pomieszczenia typu wellness, czyli dedykowane do jogi i medytacji.

Ogromny sukces CIC był widoczny jeszcze przed otwarciem przestrzeni coworkingowej do wynajęcia w Warszawie. Tylko w pierwszym miesiącu działalności około 100 osób wprowadziło się do pomieszczeń. Były to osoby związane z branżą opierającą się na sztucznej inteligencji, proptechem czy przemysłem kosmicznym.

CIC Warsaw – wieloletnie doświadczenie

Przez ponad 20 lat swojej działalności CIC obsłużyło ponad 6000 firm, począwszy od wielkich korporacji pokroju Microsoft, przez liczne startupy oraz mniejsze, lokalne firmy. To właśnie w progach CIC w Cambridge narodził się najpopularniejszy system operacyjny dedykowany dla telefonów komórkowych, czyli Android.

Źródła:
– https://www.sharespace.work/pl/biuro-serwisowane/polska/warszawa/cic-warsaw/
– https://nowawarszawa.pl/cambridge-innovation-center-wchodzi-do-varso/
– https://www.f5.pl/futopia/kampus-innowacji-i-platforma-wymiany-wiedzy-czyli-cic-warsaw


Zapraszamy do kontaktu z naszą agencją nieruchomości komercyjnych:

Tel. +48 22 164 78 28
E-mail: kontakt@vertigoproperty.pl